Kręglarze i pływacy wyróżnieni

Dzisiaj, 30 maja w czasie sesji rady miejskiej burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z przewodniczącym Krzysztofem Ojczykiem wręczyli dyplomy i upominki młodym sportowcom. Kręglarze i pływacy, podopieczni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli w ostatnim czasie medale i tytuły w mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
-Mamy zaszczyt gościć dzisiaj kolejną grupę młodych sportowców, którzy poszczycić się mogą dużymi osiągnięciami. Są to kręglarze i pływacy z Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów. Gratuluję także rodzicom, nauczycielom i trenerom, którzy przygotowują ich do zawodów. Dziękuję młodym sportowcom za to, że rozsławiają naszą gminę w całej Polsce – mówił w czasie sesji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

-Jestem niezwykle zadowolony, że nasi podopieczni sięgają po najwyższe laury na zawodach ogólnopolskich – mówi dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marek Dadej. –Mamy znakomitych trenerów, dysponujemy wysokiej klasy obiektami, na których utrzymanie łoży gmina, to ciężka praca zawodników składają się na sukcesy, których nasi zawodnicy odnoszą coraz więcej.

Brzescy pływacy mogą poszczycić się I miejscem w sztafecie 4×100 metrów w czasie Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego, I miejscem w sztafecie 4×50 metrów oraz I miejscem w sztafecie 4×50 metrów w czasie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Drużyna pływaków występowała w składzie: Amelia Marek, Patryk Gibuła, Marcel Kieroński, Jan Nowak, Natalia Gicala, Patrycja Szczerba, Julia Dadej, Judyta Kusion, Patrycja Smoleń. Trenerami młodych zawodników są Marcin Kacer i Michał Kacer.

Kręglarze z BOSiR to najlepsi zawodnicy w kraju. Jakub Kuryło wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski w sprintach, Jakub Kuryło i Łukasz Łazowski zdobyli złoty medal w parach, Jakub Kuryło i Natalia Cebula – brązowy medal w tandemach mieszanych. Cała drużyna zdobyła III miejsce w klasyfikacji juniorów młodszych. 5. miejsce w parach juniorek wywalczyły Natalia Cebula i Karolina Gurgul. Drużyna występowała w składzie: Natalia Cebula, Karolina Gurgul, Jakub Kuryło, Łukasz Łazowski, Maciej Hamielec, Bartosz Pośladek. Trener – Marcel Kociołek.

-Korzystając z okazji chcę pogratulować wielkich sukcesów naszemu znakomitemu pływakowi Wojtkowi Wojdakowi, jego koledze Krystianowi Bałabuchowi oraz ich trenerowi Marcinowi Kacerowi. Od 24 do 27 maja odbywały się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, reprezentanci klubu BOSiR Brzesko zdobyli na tej prestiżowej imprezie łącznie cztery złote medale – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka.

dsc_0105 dsc_0110 dsc_0111 dsc_0112 dsc_0113 dsc_0115 dsc_0116 dsc_0118 dsc_0119 dsc_0120 dsc_0121 dsc_0122 dsc_0127 dsc_0130 dsc_0131 dsc_0132 dsc_0135 dsc_0136 dsc_0138-001 dsc_0140 dsc_0150

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.