Tradycyjna wigilia u Państwa Kuralów

Około stu pięćdziesięciu osób gościło na spotkaniu wigilijnymi organizowanym przez Państwa Annę i Kazimierza Kuralów, brzeski oddział Caritas działający przy parafii św. Jakuba oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Spotkanie odbywało się już po raz 22., tradycyjne wigilijne przysmaki zostały ufundowane i przygotowane dzięki hojności Państwa Kuralów, prowadzących restaurację Galicyjska.

Uroczystość rozpoczęła się mszą, którą prowadził biskup tarnowski, Andrzej Jeż, w czasie wzruszającej homilii mówił o miłosierdziu i konieczności wspierania potrzebujących – samotnych, ubogich i bezdomnych. Proboszcz parafii św. Jakuba, ksiądz Józef Drabik, mówił, że nie ma systemu, który całkowicie wyelimowałby biedę i wykluczenie, dlatego tak ważne jest, aby zauważyć tych potrzebujących. Na pewno zauważają ich Państwo Kuralowie, którzy od wielu lat zapraszają do swojego stołu samotnych i ubogich. -Obowiązkiem ludzi, którym powiodło się w życiu jest niesienie pomocy i wsparcia tym, którzy mają mniej – mówi Kazimierz Kural.

Goście wigilijnej uroczystości byli zachwyceni, dla niektórych możliwość spotkania, połamania się opłatkiem i spędzenie czasu z innymi ma ogromne znaczenie. Na stole królowały przepyszne wigilijne smakołyki, które uczestnicy spotkania mogli także zabrać do domów. Razem z zaproszonymi do wigilijnego stołu zasiedli, między innymi poseł Jozefa Szczurek-Żelazko, europoseł Edward Czesak, burmistrz Grzegorz Wawryka, jego zastępca Jerzy Tyrkiel oraz starosta Andrzej Potępa.

DSC_1331 DSC_1349 DSC_1354DSC_1359 DSC_1376 DSC_1379 DSC_1383 DSC_1386 DSC_1394 DSC_1398 DSC_1400 DSC_1405 DSC_1412DSC_1429 DSC_1433

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.