News

Rodzinny zlot rowerowy

19 maja miłośnicy turystyki kolarskiej z Brzeska, uczestniczyli w XVII Małopolskim Gwiaździstym Rodzinnym Zlocie Rowerowym, którego meta znajdowała się w Niepołomicach. Organizatorem imprezy było Małopolskie Towarzystwo Kultury Fizycznej, Miasto Niepołomice, a gminnym koordynatorem TKKF „Sokół” Brzesko.

Czytaj więcej...

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców gminy Brzesko na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych

Urząd Miejski w Brzesku, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców miasta i gminy zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem jest burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. To wspaniałe święto wszystkich dzieci odbędzie się 3 czerwca 2018 (niedziela) na stadionie piłkarskim OKS przy ul. Okocimskiej 34. 

Czytaj więcej...

Medale dla biegaczy z PSP 2 w Brzesku

Po raz kolejny lekkoatletom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku udało się wywalczyć medale w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych w Nowym Targu.

Czytaj więcej...

Piknik rodzinny

20 maja w ogródku jordanowskim odbył się piknik rodzinny w ramach projektu „Postaw na rodzinę”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy wsparciu finansowym Fundacji Can-Pack. Sponsorem wydarzenia była Mlekovita.

Czytaj więcej...

Wybory w brzeskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

W ubiegłym tygodniu odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy brzeskiego rejonowego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Czytaj więcej...

Na urodziny Jana Pawła II

W ostatnią niedzielę, 20 maja na brzeskim Rynku odbyły się taneczne urodziny Jana Pawła II, tegoroczna edycja wydarzenia dedykowana była pamięci zmarłej niedawno Lilli Sztyler. Tańce organizowane były przez Impra Team z Przyjaciółmi z Mariuszem Niedziałkowskim na czele, przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Brzesku. Patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Brzeskie święto teatru

Już od siedmiu lat, w połowie maja Brzesko na trzy dni zamienia się w stolicę teatru. Wszystko za sprawą Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne lustra”.

Czytaj więcej...

Koło teatralne z brzeskiej „trójki” nagrodzone

Koło teatralne „Miszmasz” działające w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku zostało uhonorowane dwiema nagrodami i wyróżnieniem w 7. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne lustra”, które w dniach od 15 do 17 maja odbyły się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.

Czytaj więcej...

Warsztaty rękodzielnicze dla KGW

Ponad 30 pań – członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu gminy wzięło udział w warsztatach rękodzielniczych, które prowadziła

Czytaj więcej...